O mnie

a.jankowska51@gmail.com

FACEBOOK II INSTAGRAM

Jestem Ania i wkrótce rozpocznę swój 24 rok życia. Jestem absolwentką dietetyki I stopnia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i podejmuję dalszą edukację w zakresie psychodietetyki.

Jaka jest moja filozofia ? Rozsądek, równowaga i różnorodność !

Nie promuję żadnej konkretnej diety, ale żadnej też nie piętnuje. Wierzę, że każdy ma swoją drogą i każdemu organizmowi służy co innego. Część ludzi lepiej funkcjonuje na diecie wysoko tłuszczowej z ograniczeniem węglowodanów, innym natomiast dobrze robi zwiększenie zawartości kwasów tłuszczowych w diecie. Jednak wszystko z rozsądkiem !

Różnorodna dieta po pierwsze dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych, po drugie zapobiega niepożądanemu działaniu, które może wywoływać dana grupa żywności spożywana w nadmiarze. Dlatego kurczaka raz zamieniam na wołowinę, a innym razem na fasolkę. Mąkę pszenną mieszam z mąkę gryczaną, a mleko krowie używam na zmianę z mlekiem roślinnym.

Równowaga to przede wszystkim nie przejadanie się, słuchanie swojego organizmu, ale również czas na odpoczynek i sen oraz aktywność fizyczną.